Election Candidates - Academic Representatives

No ratings yet. Log in to rate.

Now that standing has closed, we are pleased to announce the candidates for the Academic Representative Elections. We hope you have a lovley Easter Break and we'll remind you when voting opens on 29th April. 

Candidates:

Aberystwyth Business School

James Evans

Year 2 Accounting Representative

Teegan Harris

Year 2 Marketing Representative

KIRSTY HARRISON

Year 3 Accounting Representative

Monika Laura Kramarz

Year 3 Tourism Representative

Carolmarie Chamberlin

Year 2 Tourism Representative

School of Art

Emily Brookes

Year 3 Representative

Computer Science

Joel Adams

Year 2 Comp Sci Representative

Arsalan Azmi

Year 2 Comp Sci Representative

Huzefa Syed

Year 2 Comp Sci Representative

Nika Karsanova

Year 2 Comp Sci Representative

Felix Thomas

Year 3 Comp Sci Representative

Laura Wilkinson

Year in Industry Representative

 

School of Education

Rebecca jones

Year 2 Childhood Studies Representative

Ffion Taylor

Year 2 Childhood Studies Representative

Rebecca Jones

Year 2 Childhood Studies Representative

Charlotte Goode

Year 2 Education Representative

Emily Howells

Year 2 Education Representative

Callan McMahon

Year 2 Education Representative

English and Creative Writing

Issy Rixon

Year 2 English Literature Representative

Alice Tucker

Year 2 English Literature and Creative Writing Representative

Kristiana Dzenite

Year 2 Joint Honours Representative

Aline Bruck

Year 3 Joint Honours Representative

Kirsty Fairfield

Year 3 Joint Honours Representative

Natalia Elliot

Year 3 English Literature Representative

Jess Thompson

Year 3 English Literature Representative

Geography and Earth Sciences

Holly Wytiahlowsky

Year 2 Physical Geography Representative

Zoe Perryman

Year 2 Geography Representative

Iwan James Davies

Year 2 Geography Representative

Charlie pugh

Year 2 Geography Representative

Zhang Jinglin

Year 3 Environmental Science Representative

Lauren Mitchell

Year 3 Physical Geography Representative

History and Welsh History

James Young

Year 2 Joint and Combined Honours Representative

Mark Marshall

Year 2 History Representative

Charlie Ieuan Leah

None Selected

Christopher Dale

Year 3 History Representative

Mennamae Thomas

Year 3 Welsh Medium Representative

IBERS

Cait Lowe

Year 2 Animal and Aquatic Sciences Representative

Damion-James Foster

Year 2 Animal and Aquatic Sciences Representative

Rosedona Williams

Year 2 Biology and Health Representative

Patricija Deimantovica

Year 2 Biology and Health Representative

Thomas Grehan

None Selected

Zoe Jenkins

Year 3 Biology and Health Representative

Helen Hein

Year 3 Animal and Aquatic Sciences Representative

Law & Criminology

Amara Tamblyn

Year 2 LLB Representative

Lauren Pickens

Year 2 LLB Representative

SaoirseLee Davies

Year 3 Criminology Representative

Niamh McNally

Year 3 Criminology Representative

James Watson

Year 3 LLB Representative

Emily Harris

Year 3 LLB Representative

Mathematics

Joel Greenwood

Year 4 Representative

Modern Languages

William Bullock

Year 2 German Representative

Chantelle Patton-Hallett

Year 3 French Representative

Physics

Tusharadri Mahmud

Year 2 Representative

Peter McGoldrick

Year 2 Representative

Frankie Targett

Year 3 Representative

Kate Warren

Year 3 Representative

Julia Hetmanek

Year 3 Representative

Leandra Craine

Year 4 Representative

Psychology

Mariya Voycehovskaya

Year in Industry Representative

Jacob Legg

 

Celeste Humphreys

Year 2 Representative

Rose Carver

Year 2 Representative

Angela Connor

Year 2 Representative

Hannah Skidmore

Year 3 Representative

Julia Dabrowska

Year 3 Representative

Megan Leonie Green

Year 3 Representative

Priyasha Das

Year 3 Representative

Theatre, Film and Television Studies

Rachel Barwise

Year 2 Drama and Theatre Studies Representative

Henning O. Pehrson

Year 2 Film and Television Studies Representative

Marin Beriša

Year 2 Film and Television Studies Representative

Jake Christie

Year 2 Scenography and Theatre Design Representative

Harvey Franks

Year 3 Media and Communication Studies Representative

Alice Henning

Year 3 Film and Television Studies Representative

Evan Metcalfe

Year 3 Film and Television Studies Representative

 

Comments

No comments have been made. Please log in to comment.
 

Welcome to the family 19

Thu 15 Aug 2019

Fresher's Evening Events

Wed 11 Sep 2019

Guide EN

Thu 12 Sep 2019

Big White Wall

Tue 10 Sep 2019